www.egepedalsporkulubu.com

Egepedal Sports Club

SOSYAL AĞLARIMIZ
Yusuf HİTİT'in kaleminden dökülenler ''Egepedal Spor Kulübü'' çalışmaları... .......................................................................................01.05.2012
Çok değerli ege pedal üyeleri ve sevgili bisiklet dostları Uzun zamandır sizlerle bu köşemizde hasbihal edemedik. Sebebini sorarsanız eğer 09.09.2011 tarihinde kulübümüz tescil olduktan sonra çok yoğun bir faaliyet içerisinde olduğumuzdandır.
Bu yoğunluğunuz ve faaliyetleriniz neler dediğiniz zaman nereden başlayacağıma bilemiyorum çünkü ekim ayından itibaren hiç durmaksızın koşturup durduk. İlk önce kulübümüzün kuruluşu sebebiyle çok güzel bir akşam yemeği tertipledik.100 kişinin katılımıyla gerçekleşen organizasyonumuz çok güzel geçti o yemekte İzmir'in tüm bisiklet kuruluşları bir araya gelerek Kulübümüzün kuruluşunu kutlamış olduk.
Hemen akabinde İzmir de bisiklet sporunun gelişmesi için yıllardır yapılmayan yol yarışları için karar aldık Ocak ayında Mosso nun ana sponsorluğunda dört hafta sürecek olan EGE PEDAL ÖDÜLLÜ MOSSO 2012 İZMİR YARIŞIYOR. Adı altında yarışlar tertip ettik. Katılım tabiri caiz ise muhteşem oldu federasyonun düzenlediği yarışlarda katılan sporcu sayısı kadar sporcu yarışlarımıza iştirak etti 5 Kategoride 220 sporcu yarıştı. Bir o kadarda seyirci yarışlarımızı izledi Bölgesel bazda düzenlediğimiz bu yarışları İzmir dışından da katılan kulüpler ve ferdi sporcular oldu. Bu yarışlara destek olan Çiğli Kaymakamı sn.Mustafa ARI 'ya ve Çiğli Belediye başkanı sn.Metin SOLAK 'a çok teşekkür ediyoruz.
Yarışların ikinci ayağı yapıldıktan sonra Ege pedal spor kulübü adına yarışacak olan sporcularımızı tesbit ettik o takımla Federasyonun başlangıç yarışı olan 27.01.2012 Alanya kap yarışlarına 20 sporcumuzla beraber katıldık ilk yarışımız olduğu için heyecanlı idik, aynı zaman dada mutluyduk çünkü 15 senedir Türkiye bisiklet yarışlarına ilk defa bir İzmir kulübü iştirak ediyordu. Alanyaya gittiğimizde benzer tepkileri diğer bisiklet kulüblerinden de aldık. Onlarda Yıllardır İzmir in temsil edilmediğini bundan dolayı bisiklet sporunun eksik kaldığını ama Ege pedal spor kulübünün kurulmasına ve yarışlara katılmasına çok sevindiklerini söylediler.
İlk yarışımız olmasına rağmen 15 sporcumuz barajı geçti Master A takımımız Türkiye dördüncülüğünü alarak başarılı bir şekilde Alanyadan döndük.Döndükten sonra MOSSO 2012 İZMİR YARIŞIYOR. Organizasyonun son ayağını da yaparak kazanan sporcularımızın ödüllerini dağıttık 04.03.2012 tarihinde düzenlenen Mersin kap yarışlarına katıldık takımımız orada da çok başarılı bir şekilde yarıştı. Bu sefer Master A kategorisinde üçüncü olduk diğer sporcularımız başarılarını arttırarak daha önceki sıralamalarından daha yüksek dereceler elde ederek gelecek yarışlarda kürsüye çıkacaklarının müjdelerini verdiler.
Mersin kap yarışlarında takım antranörlüğüne İzmirin ve Türkiyenin en önemli sporcularından 2011 Türkiye şampiyonu Turgay GERMEN ile anlaşarak takımımızı güçlendirdik. Turgay hocamıza başarılar diliyoruz.
08.04.2012 Tarihinde düzenlenen Salcano MTB cup class 1-XCO Yarışlarına katıldık orada sporcularımızda Korcan GÜRAKIN beşinci Furkan CEYLAN yedinci olarak başarılı bir sonuç elde ettiler.
Kulübümüz için önemli bir gelişmeyi de Nisan ayında yaşadık Ege pedal spor kulübüne BİSAN Bisiklet fabrikası ana sponsor olarak bizleri çok güçlendirmiş vede varacak olduğumuz hedeflere hızla yol almamızı sağlamıştır. Buradan Bisan fabrikasının genel müdürü Sn. Abidin Dursun KALELİ beye ve bu sponsorluk anlaşmasında emeği geçen Bisan ithalat ve ihracat şefi Özgür ALICI hanımefendiye çok teşekkür ediyoruz.
Bu yazdıklarım şu ana kadar olan faaliyetlerimiz ama bitmedi.
Şimdi yeni ve büyük bir organizasyon için kolları sıvadık. Haziran ayında Ege pedal spor kulübü olarak Çiğlide ulusal bazda büyük bir yol yarışı tertipliyoruz Çiğli kaymakamlığı adına düzenlenecek olan bu yarışa Türkiye den 12 takım katılacaktır. bu Organizasyonda takımların yatma ve yemek masrafları organizasyon komitesine ait olacaktır. Bu da İzmirde ilk defa ulusal çapta yapılan bir organizasyon olacaktır.
Bu arada spor okullarımızı kurduk ve kayıtlarımıza başladık başarının alt yapıdan geldiğini yönetim olarak gayet iyi biliyoruz. Sizlerden ricamız çevrenizde bisiklete meraklı çocukları gördüğünüzde lütfen onları spor okulumuza kayıt ettirin bu çocuklardan kuracak olduğumuz takım gelecekte Ege pedalın dünya çapındaki sporcularını yetişmesine vesile olacaktır. Biz buna inanıyoruz ve başaracağımızı da çok iyi biliyoruz.
Ayrıca kurmuş olduğumuz Ege pedal voleybol takımımız büyük erkekler liginde üçüncü sırada maçlarına devam etmektedirler oradaki sporcularımıza kulübümüz adına vermiş oldukları mücadeleden dolayı çok teşekkür ediyoruz başarılarının devamını diliyoruz.
Yazacak daha çok konu var ama ben fazla vaktinizi almak istemiyorum. Netice itibari ile EGE PEDAL SPOR KULÜBÜ yönetim kurulu ve sporcularının gayreti ile kısa zamanda çok büyük işler yapmıştır.
İleride çok uzun bir süre değil inanınki 2.2 ve continental takımı kurarak uluslar arası yarışmalara ve her sene ülkemizde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı kupalarına EGE PEDAL SPOR KULÜBÜ olarak katılacağız biz bu güne kadar ne söylediysek fazlasını yaptık bunu da yaparız
Hepinize kulübümüze vermiş olduğunuz destek ten dolayı teşekkür eder. Sağlıklı ve bol pedallı günler dilerim.
01.05.2012
Yusuf HİTİT

 

Yusuf HİTİT yazıyor ''MOSSO 2012 BİSİKLET YARIŞLARI ''15.05.2012

MERHABALAR
Daha önceki yazımızda kulübümüzün hedeflerini belirtmiştim. o yazımızdan sonra hedeflerimize varmak için yol almaya devam ettik.Mosso İzmir yarışıyor projemizi gerçekleştirdikten sonra, Daha büyük ve Türkiye çapında bir yarışın planlamasına başladık. Biliyoruz ki yarışlar sporcunun gelişimi için çok önemli. Ne kadar çok yarış o kadarda deneyimli ve gelişmiş sporcu anlamına geliyor. Bu gerçekten dolayı Ege pedal spor kulübü olarak birçok yarışı düzenlemeyi planlıyoruz.

Düzenleyecek olduğumuz yeni yarış'ın planlanmasına aslında Mosso yarışlarını yaparken Çiğli kaymakamı Sn. Mustafa ARI' nın Çiğli kaymakamlık kupası adı altında büyük bir organizasyonun yapılmasını istemesiyle, kolları sıvadık.Mart ayından itibaren yarışın detayları hakkında çalışmalara başladık. İlk önce organizasyonun adını koymamız gerekiyordu, adını TÜRKİYE ÇİĞLİ DE YARIŞIYOR diye belirledik. Daha sonra katılacak olan kulüplerin listesini yaptık.

Başta Lassa Brisa spor olmak üzere on iki kulübü bu organizasyon için davet ettik. Yapılacak olan yarışlar iki gün yapılacak birinci gün yol yarışı ikinci gün ise kriteryum olarak belirledik. Bu yarışlar da en önemli konu katılacak olan takımların kalacak olduğu yerleri ve yemek organizasyonlarını yapmak idi bunun için ciddi bir bütçe gerekiyordu,Sağ olsunlar çiğli kaymakamlığı ve Belediyesi burada büyük destek sağlayarak bu meseleyi de kolayca halletmemize yardımcı oldular. Burada önemli bir konuyu açıklamak istiyorum Çiğli de faaliyette bulunan ticari kuruluşlar ve AOSB (Atatürk organize sanayi bölgesi) Bisiklet sporuna ve sporcusuna destek te bulundular. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz.

Yarış tarihi olarak ta 16-17 Haziran günlerini belirledik ve hazırlıklarımızı tamamladık.
15 Haziran Cuma günü öğleden sonra davet ettiğimiz kulüpler yavaş gelmeye başladılar Kulüplerimizi Çiğlinin Dört yıldızlı Anemon oteline ne yerleştirdik. KKTC Bisiklet Federasyonu da Organizasyonumuza iştirak ederek 12 sporcuyla katıldılar. Onları da Çiğli belediyesinin Misafirhanesinde ağırladık. Bütün sporcuların yemekleri üç gün boyunca organizasyonumuz tarafından karşılandı.Bu yarışlara 250 sporcu kayıt yaptırdı bu rakam Bisiklet yarışları açısından önemli bir sayıydı.Cumartesi günü saat 10 da yarışların startı verildi belirlediğimiz yol güzergahı yarışlar için çok uygun olmasına rağmen O gün Sn Cumhurbaşkanı'nın İzmir ziyareti bütün trafik ve polis teşkilatının Cumhurbaşkanı'nın etkinliğine katılmasından dolayı yarış parkuruna görevlendirilen polisler de yarış alanından alındılar. Bu bizde kısa süreli bir sıkıntıya soktuysa da hakem heyeti ile toplanarak ani bir kararla yarış parkurunu değiştirdik. Sporcularımızı hiçbir riske sokmadan çok başarılı bir yarış organizasyonu yaptık.

Pazar günü Sasalı piknik alanında yarışlarımıza devam ettik. Sasalı piknik alanı bisiklet yarışları için çok güzel bir parkur. Trafiğin olmaması, 6 km lik parkurun asfalt olması ve ağaçların ve yeşilliklerin arasında sporcular çok sağlıklı ve güvenli bir şekilde yarışıyorlar. Katılan kulüplerin antrenörleri bu alanı çok beğendiler. Lassa'nın Antrenörü Nadir bey Avrupa da artık bu tip alanlarda yarışların yapıldığını ve bu parkurun bulunmaz bir nimet olduğunu söylediler. Bundan sonraki yarışlarımızı devamlı bir şekilde burada yapacağız.Saat 17 de yarışlarımız sonuçlandı ve ödül törenine geçtik ödül dağılımından sonra kulüplerimizi uğurladık biz onlara teşekkür ettik onlarda bizlere Organizasyonun çok başarılı geçtiğini söyleyerek teşekkür ettiler. Önümüzdeki senlerde de bu yarışları düzenlememizi istediler. Ege pedal yönetimi olarak bu teşekkürler bütün yorgunluğumuzu unutturdu.Sonuç olarak bu yarışlarda 250 sporcu katıldı 50 arkadaşımız bu organizasyonda görev aldı ve İzmir'in Bisiklet tarihinde ilk defa bu kadar büyük Ulusal çapta yol yarışları tertip edilmiş oldu bu yarışların akabinde federasyon başkanımız 2013 sezonunda federasyon yarışlarının bir ayağının burada yapılacağına dair söz verdi.
Ege pedal spor kulübü olarak İzmir de böyle bir organizasyonu gerçekleştirerek. Bisiklet sporuna büyük bir ivme kazandırdığımızı düşündürüyoruz.Buradan organizasyonda emeği geçen Çiğli kaymakamı Sn.Mustafa ARI'ya Belediye Başkanımız Sn.Metin SOLAK' a Projeyi hazırlayan ve her aşamasında azami gayret gösteren Ege pedal spor kulübü Başkan yardımcımız Sn İsmail DERSE' ye ve diğer yöneticilerimize arkadaşlarımıza can-ı gönülden teşekkür ediyorum.

Yusuf HİTİT

Yusuf HİTİT yazıyor ''MTB BURSA TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA KATILDIK.25.07.2012''
Ege pedalspor kulübü olarak Bursa MTB Türkiye Şampiyonasına katıldık.
Bu yarış bizim kulübümüz açısından çok önemliydi. Çünkü bütün bisiklet takımlarının kendini sınayacağı ve ifade edeceği bir organizasyon idi.

21.07.2012 cumartesi günü sabahın ilk ışıkları ile kulübümüzün cefakar yöneticisi Yücel Güleşenoğlunun aracı ile çıktık yollara..Hava daha sabahtan çok sıcak.. Yarışçılarımız olan Mert Ayyıldız ve Mert Şenocağı evinden alıp ver elini Bursa dedik. Sakin bir yolculuktan sonra saat 11 de Bursadayız Korcan bir gün evvelinden Furkan ile Bursaya gelmişti Korcanı aradık Korcan ile görüştükten sonra yarışın yapılacağı Kent ormanýna gittik 600 metre yükseklikte muazzam bir yarýþ alaný gayet güzel bir parkur ayrýca Nilüfer belediyesi çok güzel çalýþmýþ.Bursanýn içinden itibaren pankartlar ve yön levhalarý asmýþ,yarýþ yapýlacak alaný gayet güzel donatmýþ.Ýki turluk antremandan sonra kalacak olduðumuz otele döndük.Eþyalarýmýz yerleþtirdikten sonra,Hep beraber tekrar yarýþ alnýna gelerek teknik toplantýya katýldýk.

Toplantý bittikten Nilüfer belediyesinin düzenlemiþ ve tüm sporculara ve yöneticilere verecek olduðu akþam yemeðine katýldýk. Burada bir parantez açmak istiyorum.Bu sene birçok bölgede yarýþlara katýldýk.Fakat Nilüfer belediyesi gibi bir belediye görmedik organizasyonun tüm aþamalarýnda spora ve sporcuya verdiði destekten dolayý kendilerine ve bld.bþk. sayýn Bozbey'e çok teþekkür ediyorum.

Turgay hocamýz gece saat 1.30 da bursaya geldi onuda Bursa oto garýndan aldýk otobüste derin bir uykuya dalmýþ son anda,Uyanarak Terminalde uyanabilmiþ yoksa onu Ýstanbuldan almak zorunda kalacaktýk.Çok þükür hocamýza kavuþtuk.Ertesi gün erkenden kalkarak otel de kahvaltýmýzý yaptıktan sonra yarýþ alanýna gittik.Ortam çok güzel Türkiyenin her tarafından gelen bisikletçiler ile her yer renganerk.Saat 9.30 da yarýþçýlarýmýz start alnýna geldiler 10 da yarýþ baþlayacak bu yarýþta Korcan ve Furkan junýor kategorisinde yarýþacaklar.Saat 10 Furkan dan hepimize bir altýn vuruþ geliyor.Bisikletine takmasý gereken çipi takmayý unutmuþ alelacele çip bisikletine takýlýyor.iki dakika sonra yarýþa baþlayabiliyor.Kendisi müthiþ bir mücadele sonunda önündeki 30 kiþiyi geçerek yarýþý 5.bitiriyor.

Korcan her zamanki teknik kapasitesi çok yüksek bir sporcu yarýþ parkuruda teknik yarýþçýlar için çok uygun korcan bu yeteneði ile yarýþý 3. olarak bitiriyor.Korcan ve Furkaný tebrik ediyoruz.

Saat 13 te Mert lerin yarýþý baþlayacak oldukça morelleri yüksek kendilerini çok iyi hissediyorlar.Ama þansýnýzda biraz yardýmcý olacak Yarýþýn ilk turunda Mert Ayyýldýz düþüyor.Bayaðý kötü düþmüþ.Ambulansla Çekirge Devlet hastanesine gidiyoruz.Neyseki korkulacak bir þey yok kolu omuzundan çýkmýþ saðolsun doktor kolunu yerine oturtuyor.Mertin bütün acýlarý son buluyor.Taksi tutarak yarýþ alnýna geri dönüyoruz.
Bu sefer ikinci bir talihsizliði yaþýyoruz.Mert Þenocaðýn zinciri kopuyor o da yarýþý terketmek zorunda kalýyor.Hiç te önemli deðil canlarý saðolsun yeterki çocuklarýmýza bir þey olmasýn.Saat 15 te ödül töreni yapýlýyor Ege pedal spor kulübü olarak Korcan ile Kürsüdeyiz.Tüm yorgunluklarýmýz oracýkta bitiveriyor.
Bu yarýþýn da hikayesi böyle buradan Olaðan üstü gayret gösteren Spocularýmýza Teþekkür ediyorum.

Hocamýz Turgay GERMEN'e çok teþekkür ediyorum yýllarýn tecrübesi ile sporcularýmýzý yarýþa gayet güzel hazýrlýyor.ve yarýþ esnasýnda feetzone noktasýnda sporcuya yapýlacak yardýmlarý gayet güzel organize ediyor,taktikler veriyor.

Yücel GÜLEÞENOÐLU'na çok teþekkür ediyorum.Aracý ile bizleri iki gün boyunca taþýdý sporcularýmýzla ilgilendi bir takým oyuncusu gibi eksik kaldýðýmýz noktalarda bizi tamamladý..Bir yarýþýmýzda böylece son buluyor.Ýnþallah sonraki yarýþlarýmýzda görüþmek üzere kalýn saðlýcakla.

Yusuf HİTİT
Egepedal Spor Kulübü
Başkanı

Yusuf HÝTÝT geçmiþ yazýlarý,

 

Yusuf HİTİT yazıyor ''DURMAK YOK YOLA DEVAM-14.02.2014''
Değerli bisiklet dostlarımız. 2013 yılını başarılı olarak kapattıktan sonra . 2014 yılı için çalışmalarımızı 2013 yılının ortasında başlattık iyi bir hazırlık döneminden sonra geçen sene Çiğli kaymakamımız Sn.Dr. Mustafa Arı ile başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğimiz liseler arası yarışlarından gelen sporcularımızın yanına bu senede ilköğrenim öğrenciler arasında yaptığımız 21 okul 210 bisiklet yarışçısı projesi kapsamında yep yeni bir alt yapı oluşturduk.Kaynaştırdık.
Bu sene Ege pedal spor kulübü olarak Sponsorluk anlaşmamızı Ümit bisiklet ile yaptık ithal ettiği ve ürettiği MOSSO markasını kulüp ismimizin ön tarafına ekledik. Kulübümüzün ismi MOSSO EGE PEDAL SPOR KULÜBÜ olarak değişti. Bu sponsorlukta emeği geçen Ümit bisikletin Bayisi olan Sundu bisikletin Gn. Müdürü Sn. Hüsnü Sundu'ya teşekkür ediyoruz.

Sponsorluklar sporcuların ve kulüplerin yaşaması, ayakta kalması için önemli destekler.Devletin sponsorluklar için verdiği destekler iyi fakat yeterli değil.Olimpiyatlarda iyi sonuçlar alınmak isteniyorsa Dünyada Türkiyenin adının duyulması isteniyorsa sponsorluk yasalarının daha iyi düzenlenmesi amatör sporlara verilen sponsorluk desteklerinin özendirilmesi lazım.kulübümüz artık bu çalışmalardan sonra 2014 sezonu için hazır.Ve sezonun ilk yarışı olan Mersin KAP açılış yarışlarına gitmek için hazırlanıyoruz.

Her yarış ayrı bir hikayedir her yarış ayrı bir serüvendir. Sezon açılış yarışmaları olan Mersin Yol Yarışlarına uzun bir zamandır hazırlanan kulübümüz için vakit geldi çattı..20 sporcu 3 antrenörden oluşan kafilemiz, yola hazır. 05.02.2014 Çarşamba günü saat 18.30 da kulüp binamız önünde toplanmaya başladık.Daha önce 10 -15 kişilik kafilerle yola çıkmıştık.İlk defa bu kadar kalabalık veyaşı ufak sporcu ile bir yarışa gidiyoruz.Sporcularımızın velileri bizleri uğurlamak için gelmişler saat 20.00 Sn kaymakamımız Mustafa ARI bey de bizlere güle güle demek için gelmiş. Onur duyuyoruz ve mutlu oluyoruz.
Artık yola çıkma zamanı alkışlarla ve hayır dualar ile yola revan oluyoruz.Otobüsümüzde 18 kişiyiz Alper hocanın arabasında 5 kişi ile yollardayız . Otobüsümüzün içi cıvıl cıvıl 13 yaş ve 24 yaş arası olan sporcularımızın sohbeti birbirlerine olan sıcaklığı görülmeye değer.Bisiklet sporunun bir güzel tarafı da bir çok yaş kuşağını aynı kafilede bir araya getirmesi ve onların arkadaşlıklarını geliştirmesi.

Yolumuz uzun İzmir’li sprcuların bisiklet yarışlarında şansızlığı devamlı uzak noktalarda yapılan yarışlar bizler içinde yorucu oluyor ama önemli değil bu sporu çok sevmemiz yorgunluğumuzu fazla hissettirmiyor.Yıldız A,yıldız B ,Genç erkekler ,Genç bayanlar,Yıldız bayanlar ve Elitlerde yarışacak olan kafilemizle saat 10.00 da Mersin’e 35 km uzaklıkta Erdemli ilçesindeyiz. Öğretmen evine yerleşiyoruz kahvaltıdan sonra takımımız dinlenmeye çekiliyor üç saat sonra antreman var.Alper hoca ile beraber teknik toplantıya katılıyoruz .İsmail hoca’da takımı ter Antrenmanına ve parkuru tanımaya çıkarıyor.

İlk gün yarışlar başlıyor ilk yarış Elit yarışı son üç yarışında yaşadığı kazalarla ve lastik patlamalarıyla talihsiz bir dönem geçiren Tamer can Bayram bu sefer kazasız ve arızasız yarışıyor ve ana gurupta girerek yarışı 32. olarak bitiriyor.
Akabinde genç erkekler yarışı başlıyor Abdullah Kutad Hitit,Alpay Yetiş,Mutlucan Kaygan ve Abdullah Çelebi’den oluşan Takımımız iyi bir yarış çıkararak ana gurupta yarışı bitiriyorlar.Alpay 11. Kutad 16. Mutlucan 22. Abdullah Çelebi 32. olarak yarışı tamamladılar .Genç takımımızın beraberce ilk yarışı olduğu için bu sonuç gayet iyi ileriki yarışlarda daha iyi sonuçlar alacakları aşikar. 12 takımın katıldığı yarışlarda genel klasmanda 4. olarak yarışı tamamladılar.

İkinci gün ..Geçen senenin şampiyon takımı genç bayanlarımızın yarışı başlıyor .Kızlarımız gayet iyi yarışıyorlar rakip takım beş kişi yarışıyor sayılarının fazla oluşu taktik geliştirmesini kolaylaştırıyor. Aradan bir sporcularını kaçırarak birinciliği garantiliyorlar. Rafiye Başat 4.Elçin Güngör 5. Cansu Bedel 8. olarak yarışı tamamlıyorlar genel klasmanda Genç bayan takımımız ikinci oluyor. Genç bayan takımımıza teşekkürler..

Genç bayan yarışlarının arkasından Yıldız bayan yarışları başlayacak. Geçen sene yıldız bayan yarışlarına katılan Bensu yıldız’n bu sene yeni arkadaşları var. Bu sene başladığımız 21 okul 210 bisiklet yarışçısı projesinden kulübümüze gelen Keziban koyun,Nagihan Arat ve Buse kaya ile beraber yarışa başlıyor. Bensu ve keziban ana gurubta iyi konumda giderken Talihsiz bir kaza yaşanıyor.. Kezibanın olduğu gurubta kaza oluyor. Ve keziban düşüyor . Zinciri atıyor.Teknik destekten sonra yarışı bırkamayan Kezibanı tebrik ediyorum yaralarına ve acılarına rağmen yerden kalkıyor bisikletine biniyor. Olanca gücünle pedala basarak ana gurubla olan yediyüz metrelik farkı kapatıyor Nagihan ve Buse zaman barajına kalmadan yarışı tamamlıyorlar Bensu ve Keziban iyi bir yarış çıkararak Bensu 15. Keziban 17 Nagihan 22. Buse'de 25. olarak yarışı tamamlıyorlar bu performansları Genel klasmanda kulübümüze ikincilik getiriyor ve İzmirin kızları Genç ve yıldız bayanlarda Bisiklet dünyasına mühürlerini vuruyorlar. Tebrikler kızlar gelecekteki yarışlarda tecrübe kazandıkça kürsüler sizlerin olacak ..

Erkeklerde Yıldız A yarışı bayan yarışlarının arkasından başlıyor. Yıldız A kategorisi daha zor bir gurup Türkiyenin büyük takımlarınında yatırım yaptığı önemli sporcuların olduğu yer. ama hiç önemli değil Metin Özkan,Umut Görer ve İsmail Çavuşoğlundan oluşan takımımız çok iyi bir yarış çıkararak kopmadan Ana gurubta yarışı tamamlıyorlar.İsmail 28.Metin 29.ve Umut yarışı 36. olarak tamamlıyorlar yarışın ortalaması yüksek ..Bu yarışta sakatlığından dolayı olmamsının eksikliğide hissedildi.Yarış tecrübesi ve performansı ile yarışa büyük katkı koyacaktı.İnşallah Aydın Yol yarışına ...

Günün son yarışı yıldız B yarışları yukarıdada bahsettiğim okul projesinden gelen yeni sporcularımız var.Geçen sene Yıldız B takımımızda yarışan Mustafa Garib bir hayli tecrübeli yeni gelen Ege Taylan Çetiner,Kerim Şahin,Güçlü Varlık ve Erdenay Turan'dan oluşan kadroyla yarışa başlıyoruz yarışın ilk on kilometresini geçerken yine bir kaza yaşıyoruz Bu sefer Güçlü yerde hemen duruyoruz Güçlü ye bakıyoruz ufak tefek bir kaç sıyrık Güçlünün biraz psikolojisi bozuk yarışamıyacam diyor onu motive ediyoruz ve Güçlü yarışa devam ediyor.Burada önemli bir konuya temas etmek istiyorum Bisikletin önemli bir tarafı . Başınıza ne gelirse gelsin bu spor sayesinde mücadele etmeyi düştüğünüz yerden kalkmasını öğreniyorsunuz. 13 yaşında Güçlü yürüdüğü bu hayat yolunda büyük bir tecrübe yaşıyor acılarına rağmen gözünden akan yaşlara umursamadan zaman barajına girmeden 15 yarışçıyı geçerek yarışı 47. olarak tamamlıyor..

Kerim gayet iyi bir şekilde yarışırken o da bir kazaya karışıyor. ve yarışı 42 olarak tamamlıyor. Erdenay antreman eksikliğinin sıkıntısını yaşıyor ama iyi bir yarış çıkarıyor zaman barajına girmeden yarışı 52. olarak tamamlıyor. Kendilerini Tebrik ediyoruz Aferin Mustafa ,Ege Güçlü,Kerim,Erdenay..yarışın sonlarına doğru Mustafa ve Ege Taylan müthiş bir gayret gösteriyorlar kalabalık gurubta Mustafa 11.Ege 12. olarak geliyorlar. Eksiğimiz Tecrübe, yarıştıkça daha iyi yerlere geleceğiz. Ayrıca 13 Yıldız B sporcu içinde seçme yaparak gelen çocuklarımız dahada geride birçok Yıldız Sporcumuz sıra bekliyor

Dördüncü gün.. Mersinin içinde sahil şeridinde krıtaryum yarışlarına başlıyoruz ilk yarışçımız Büyük erkeklerde Tamercan Bayram daha sonrada Genç takımınız yarışıyor Tamercan 24 sn farkla 36. olarak yarışı tamamlıyor.Genç erkelerde Alpay 2sn fakla 16.Mutlucan 3sn farkla 22 .geliyor Bu farklar çok az yarışa yarışa tecrübe kazanıldıkça Sporcularımız çok daha iyi dereceler yapacaklar ..Genç bayanlarımızın yarışı başlıyor. İlk gün yapılan yol yarışlarnda iyi derecede bitiremeyen kızlarımız bu yarışta hesabı kapatıyorlar Rafiye 2.Elçin 6. Cansu 7. oluyor Takım halinde Türkiye ikincisiyiz Rafiye BAŞAT Kriteryum 2.cisi,GenelKlasman 3.ncüsü olark 2 Madalya ile İzmir'e dönüyor. Milli Formaya göz kırpıyor.Tebrikler kızlar..

Yıldız bayanlar yarışında kızlarımız düne nazaran daha iyiler Keziban 11 sn farkla 13. Bensu 12 sn. Farkla 17. Nagihan 24. Sude 26. olarak yarışı tamamlıyorlar bu sonuçlarla genel klasmanda Türkiye üçüncüsü oluyoruz ve ikinci kupamız geliyor. Kızlarımızı tebrik ediyoruz..

Yıldız erkekler A takımının yarışında bir önceki yarışta gurubun arkasında giden atak yapmayan Umut bu yarış patlıyor çok iyi mücadele ederek 2sn farkla 26. Metin 27. olarak ismail 5sn 43. olarak tamamlıyor ama Umut için talıhsiz bir kaza yaşıyor finiş çizgisini geçtikten sonra düşüyor.İlk yardım ve hemen hastaneye gönderiyoruz. Çok şükür bileğinde hafif bir kırık var en kısa zamanda Umut'u aramızda görmek istiyoruz.

Yıldız erkekler B takımı iyi yarış çıkarıyor Ege Taylan 3 sn. farkla 18. Mustafa ise ikinci olarak önde gittiği yarışta rakip sporcu tarafından yapılan kasti bir faul yandan yediği bir darbe ile 5 sn farkla 32. oluyor bu faulu kınıyoruz şikayet de etseniz hakemler farkında olmadığı için sonuç alınamıyor Fedarasyonun biraz daha bütçe ayırıp yarışı bir kaç kamera ile çekip bu tip olaylara anında müdahele edip cezalandırması lazım bir gün görürüz inşaallah.

Yarışları bitiriyoruz. Akşam yemeğimizi yedikten sonra kafilemiz saat 18.30 da yola çıkıyoruz bu sefer faklı bir güzergehtan Mut üzerinden Karaman Konya yolundan dönüyoruz dört günün yorguluğu var ama önemli değil yarışların başarılı geçmesi ve alınan kupalar, madalyalar yorgunlığumuz unutturuyor.

Buradan yarışan tüm sporcularımıza gösterdikleri direnç ve azim için teşekkür ediyorum. sporcularımızın velilerine özellikle çocuklarının arkasında durdukları destekledikleri ve medeni ve çağdaş duruşları için tebrik ediyorum sporcularımızın efendiliğinin de bu velilerden geldiği aşikar. Aylardır takımımızı yağmur demeden soğuk demeden yılmadan çalıştıran Emeği geçen Antranörlerimiz İsmail Derse beye, Alper Doğaner Beye çok teşekkür ederim

Kalın sağlıcakla ve muhabbet ile... 14.02.2014

EGEPEDAL SPOR KULÜBÜ
Yönetim Kurulu Başkanı
Yusuf HİTİT

Yusuf HİTİT yazıyor ''ÇOCUKLARA HİZMETE DEVAM-09.04.2018''

                  EGE PEDAL SPOR KULÜBÜ
Ege pedal spor kulübü 2009 yılında bisiklet severlerin bisiklet kültürünü tanıtmak ve bisiklet sporunu gençlere ve çocuklara öğretmek amacıyla bir araya gelen Beş arkadaşın platformu oluşturması ile başladı. 2012 yılında kulüpleşme kararı alan yönetim ilk olarak İzmir’de 15 yıldır atıl durumda olan bisiklet sporunu harekete geçirmek için İzmir yarışıyor projesi adı altında 3 hafta sürecek olan yarış programını hayata geçirirerek İzmir’de bisiklet sporuna ivme kazandırdı
Bu yarışlardan takıma alınan sporcular ile Fedarasyon yarışlarına başlamış oldu İlk sene masterlar liginde Efsane sporcu Turgay Germenin liderliğinde Türkiye Şampiyonu olan kulübümüz Genç erkekler branşında Korcan Gürakın Ve Furkan Ceylan ile bir çok başarılara imza attı Korcan milli takıma seçildikten sonra Balkan şampiyonasında üçüncü olarak İzmir’i ve kulübümüzü onurlandırdı
Kulüplerin yaşaması için önemli olan sponsorluk anlaşmalarıdır 2012 yılının sonlarında Bisan Aş ile anlaşarak iki yıl Bisan forması altında yarıştık 2014 yılında Ümit bisiklet firması ile anlaşarak Mosso markası adı altında yarışmaya devam ediyoruz. Bisiklet fedarasyonunda kulüp ismimiz Mosso Egepedal spor kulübü olarak geçmektedir..

Bisiklet sporu lojistiği önemli bir spordur 2012 yılında Türkiye de ilk olarak kulüp envanterine kayıtlı bir araç alınmış ve D3 taşıma belgesi alınarak sporcularımızın yarışlara hem rahat gitmesi sağlandı hemde koltuk sigortaları yapılarak sosyal güvence garantisi kapsamında taşınması sağlanmaktadır.Bunların tamamı çocuklara ve gençliğe yapılan yatırımdır.İşte bizi diğer Bisiklet Kulüplerinden farklı kılan bir olgudur.Bugün ise aracımızla yurt dışı taşıma belgesi alınarak,yurt dışı yarış hazırlıkları da planlanmıştır.Ayrıca Kulübümüzde yarışan sporcuların Bisikletleri, forma taytı ve tüm yarış masrafları kulübümüz tarafından karşılanmaktadır. Kulübümüzün yetiştirdiği, hizmet verildiği, sporcularımızın bir başka spor Kulübüne Transfer olması halinde Türkiye Spor Bakanlığı Sporcu transfer yönetmeliği çerçevesinde belirlenen yetiştirme transfer ücreti talep edilmektedir.Yasalar çerçevesinde Kulüp menfaatleri gözetilerek yine çocuklarımıza hizmet üretecek şekilde harcanmaktadır.Bunlar Bisikletlerin bakımı tamiri lastik ve yedek ğparça alımı başlıcalarındandır.
2012 yılında Çiğli kaymakamlığı ile okullar yarışıyor projesi ile 19 okulu ve 3000 öğrenciyi tarayarak yetenek keşfi çalışmaları ile alt yapıya sporcu kazandırdı ve o sene genç bayanlarda Türkiye ikincisi olarak başarılarına devam etti. 2013 yılında okullar ortaokullar üzerine yapıldı 7000 öğrenci tarandı ve bu öğrencilerden oluşan yıldız kızlar takımı üst üste üç yıl Türkiye Şampiyonu olarak İzmir in kızlarına tarihe yazdılar.Ümmet ADIGÜZEL ile alınan tarihi bir birincilik de görülemeye değerdi.Ana gruba 7 dakika fark atarak Sakarya'da Şampiyon oldu. Yıldız kız takımımızda yarışan Keziban Koyun iki yıl üst üste Balkan şampiyonu olarak İzmiri ve Türkiye’yi onurlandırdı. Milli takıma seçilen sporcularımz Senanur Süslü, Ezgi Hepkaradeniz ve Beste Hepkaradeniz Türkiye yi temsil etmektedir. Egepedal spor kulübünün misyonu gençlerin spor yaparak sağlıklı ve kötü alışkanlıklardan kurtulmasını sağlamak ve bilimsel yolda kariyerlerinin gelişmesinede de ön ayak olmaktadır. Kulübümüzün yaptığı AB projeleri ile bu güne kadar 60 öğrenci yurt dışına gönderilerek tahsil hayatlarına sosyal ve kültürel anlamda gelişmelerine destek olmuştur. Ege pedal spor kulübü Bisiklet kültürünün gelişmesinde büyük rol oynayarak 8 senede 1200 tur düzenleyerek 1500 kişiye bisiklet sevgisini aşılamış Türkiye’nin ve İzmir’in değişik beldelerini tanıtmıştır. Bizler amatör bir ruhla Aktivist olarak gönüllülük esasına dayalı bir şekilde Bisiklet sporuna hizmet etmekteyiz Türkiye de futbol tüm sporların önünde gelmektedir. Basketbolun ve voleybolun dışında kalan diğer sporlar bizler gibi bu işi çok seven insanların Amatör gayretleri ile yürütülmektedir. Egepedal spor kulübü olarak bisiklet kültürü ve sporu için hizmet etmeye devam edeceğiz.Çocuklarımızı Bisiklet sporu yapmaya davet ediyoruz. Saygılarımla Egepedal Spor Kulübü Başkanı Yusuf Hitit 
Okulların açılması ile birilikte Antrenman günleri haftda 4 gün SALI-PERŞEMBE-CUMARTESİ-PAZAR günleri yapılacak olup, Antrenman Saatleri günlük yayınlanacaktır.
 

Bisiklet :Sporcularımız

Voleybol : Takımı Sporcularımız

Template

Triathlon:Triathlon Takımımız kuruldu.

 

Ragbi: Takımı kuruluyor.

Doğa Yürüyüşü : 2015 programı yayınlandı

Template

Duyuru: Bisiklet Spor Okulu kayıtları başladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Web Tv-Bisiklet Spor Okulu-AB Projelerimiz

08 EYLÜL 2013 PAZAR
Menderes Balaban Göleti
Buluşma Yeri: Karşıyaka Vapur İskelesi
Buluşma Saati: 09.00

10 EYLÜL 2013 SALI
İstikamet: Karşıyaka-Bostanlı-ULUKENT
Buluşma Yeri: Karşıyaka Vapur İskelesi

Buluşma Saati: 20:00
14 EYLÜL 2013 C.TESİ-PAZAR
1 GECE KONAKLAMALI ARAÇ İLE ÇANAKKALE TURU
Buluşma Yeri: Karşıyaka Zübey Hanım Anıtı önü
Buluşma Saati: 06.00
17 EYLÜL 2013 SALI
İstikamet: Karşıyaka-Bostanlı-KAKLIÇ
Buluşma Yeri: Karşıyaka Vapur İskelesi
Buluşma Saati: 20:00
22 EYLÜL 2013 PAZAR
İstikamet:K.Yaka-Bayraklı-Konak-Üçkuylar-URLA TCDD
Buluşma Yeri: Karşıyaka Vapur İskelesi
Buluşma Saati: 08.15
24 EYLÜL 2013 SALI
İstikamet: Karşıyaka-Bostanlı -ULUKENT
Buluşma Yeri: Karşıyaka Vapur İskelesi
Buluşma Saati: 20:00
29 EYLÜL 2013 PAZAR
İstikamet:K.Yaka-Bostanlı-SEYREK
Buluşma Yeri: Karşıyaka Vapur İskelesi
Buluşma Saati: 20.00
 
 

Template

Canlı yayın : egepedalsportsclub web.Tv

Template

Duyuru :AB Projelerimiz

Bilgilendirmeler

Yusuf HİTİT yazıyor

Yusuf HİTİT yazıyor.

Kulüp başkanımız Yusuf HİTİT'in kaleminden Bisiklet yarışları, Turları, Dağcılık ve yürüyüşleri, Voleybol, Hemsbal, Triathlon, Ragby ve AB projeleri ile Kulübümüzün gelişimi hakkında yorumlarını takip edebilirsiniz.

  • Voleybol sezon hazırlıkları özel maçlarla sürüyor.
  • Dağcılık ve Doğa yürüyüşleri yıllık program planladı.
  • Duotlanda Fatih Ertörün Şampiyon.
  • Hemsball nedir? Yeni sporumuz hakkında bilgiler.
  • Hemsball Antrenörü olmak isteyenler için bilgiler.
  • Ragbi takımı kurulma aşamasında
  • You are what you eat projesi tamamlandı.

İletişim Bilgileri

Yarış ve Tur Resimleri

» Yarış / Tur / Gezi / Organizasyon

Reklam ve Sosyal proje amaçlı yarış, Tur, Araç destekli gezi ve Bisiklet organizasyonları, gün boyu animasyonlar ile sizlerleyiz. Tur,Yarış,eğlence size özel çözümler ''Tandem yarışları, Solo ve zamana karşı ve Kamplumbağa yarışları, farklı parkur seçenekleri, Bisikletli Golf, Bisiklet ile dart, bisiklet ile Basketbol işte size göre eğlence ....

Arayın size özel prgram yapalım isteğimiz mi.......

Küçük bir sponsorluk.....Amatör Kulüplere verilen sponsorluk desteğinden %100 vergiden muaf olduğunuzu biliyormusunuz... devamı...